В Україні пропонують будувати платні дороги і мости


В Україні пропонують будувати платні дороги і мости

Міністерство інфраструктури пропонує побудувати в Україні мости та дороги коштом приватного інвестора. В’їзд на них буде платним.

Про таку ініціативу повідомив заступник міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Треба і деякі мости зробити платними. Більшість мостів будуються протягом 15 років. Наприклад, Подільсько-Воскресенський міст у Києві або запорізький. Це довгобуди, які забирають гроші з місцевого бюджету”, – вказав Довгань.

Яскравим прикладом такої моделі може слугувати американська система.

Заступник міністра наголосив на тому, що приватний підрядник обов’язково матиме прозоре фінансування, погоджене із міністерством. На його думку, першочергово потрібно переходити до моделі платних доріг. Починати Довгань пропонує із Кільцевої дороги у Києві, оскільки там досить інтенсивний трафік і щільний автомобільний потік, через що водії часто вдаються до порушень та їздять узбіччям. Те ж саме стосується і Одеської траси.

У межах Національної транспортної стратегії до 2030 року для будівництва доріг Міністерству інфраструктури потрібно виділити 50 млрд євро.

За умови постійного фінансування це число скорочується до 35 млрд євро, які необхідно буде виділити з бюджету держави. Натомість приватного підрядника зобов’яжуть виплатити решту 15 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua