Картку поляка тепер можна отримати в усіх країнах світу


Картку поляка тепер можна отримати в усіх країнах світу

Президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни в закон про “картку поляка”, що передбачають поширення цього документа на всі країни світу.

У канцелярії президента Польщі повідомили, що Дуда підписав відповідні зміни 4 червня.

Читайте також: Польща стала лідером з імпорту українських товарів

Картка поляка підтверджує належність особи до польського народу за межами історичної батьківщини. Сьогодні документ можуть отримати особи польського походження, які живуть в 15 країнах за східним кордоном Польщі, які не визнають подвійного громадянства.

Особи, які бажають отримати “картку поляка”, повинні продемонструвати свій зв’язок з історичною батьківщиною.

Зокрема, досить мати мінімум пасивне знання польської мови, довести, що мінімум один з батьків або бабусь/дідусів або двох прабабусь/прадідусів були поляками за національністю або мали польське громадянство; або представити довідку від уповноваженої польської організації в країні проживання, що підтверджує активну участь в діяльності, спрямованій на підтримку польської мови і культури або польської національної меншини протягом щонайменше останніх трьох років.

В результаті попередніх змін в закон від 2016 року власники “картки поляка”, які прибувають до Польщі з наміром залишитися в країні, отримують безкоштовно дозвіл на постійне проживання. Ще через рік вони можуть отримати польське громадянство, а також можуть розраховувати на допомогу від держави в період адаптації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua