Міжбанк: гривня зміцнюється


Міжбанк: гривня зміцнюється

У четвер на валютному ринку корекція курсу долара продовжиться. Після нещодавнього розігріву ринку і стрибка котирувань понад 27 гривень, а потім вчорашнього повернення курсу нижче цього рівня – сьогодні на поведінку учасників ринку будуть впливати такі різноспрямовані чинники:

1) Рішення НБУ щодо облікової ставки (буде оголошено о 14:00 за київським часом). Цей показник істотно впливає на прибутковість ОВДП, депозитних сертифікатів і процентних ставок за кредитами і депозитами. Опосередковано це позначається і на валютному ринку (у першу чергу через формування попиту на гривневі облігації з боку іноземців та їх продажу валюти для купівлі українських облігацій).

2) Поведінка готівкового ринку. Розгойдування курсу майже завершилося, обмінники заспокоїлися і готівковий долар вже без проблем можна купити по 26,80-26,85 гривень, а то й нижче.

3) Збільшення попиту на валюту з боку імпортерів, особливо нафто- і газотрейдерів. Саме масштабна скупка валюти цією категорією покупців (в тому числі держкомпаній) і підірвала нещодавно котирування долара на міжбанку, викликавши ланцюгову реакцію і в обмінниках. Цей фактор працює проти гривні;

4) Поведінка експортерів. Тут хто в ліс, хто по дрова. Частина компаній до останнього притримувала валюту в момент зростання курсу і цим створювала дефіцит її на ринку, частина “злякалася” вчорашнього падіння котирувань і активно її продає на побоюваннях подальшого зниження. В цілому, експортери зараз поводяться без особливої ​​далекої стратегії щодо курсу, заводячи в країну тільки ті обсяги. які їм потрібні для роботи і з розрахунком на курс, що діє на цей момент. Позначається як політична невизначеність перед виборами до парламенту, так і певна настороженість щодо перспектив розвитку української економіки. Новому президенту найближчим часом треба проводити презентацію його бачення розвитку країни в частині економічного блоку, щоб зорієнтувати бізнес в його подальших планах.

5) Ліквідність у системі. Коррахунки банків майже не змінилися – близько 44,4 млрд гривень на ранок 6 червня. Цього абсолютно достатньо для нормальної роботи банків і клієнтів і водночас – не створює активного навісу вільної гривні на валютний ринок. Тут поки все більш-менш спокійно.

Обсяг операцій до 440 млн доларів при укладенні до 600 угод і коридор по долару в межах 26,75 – 27,00 гривень.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 26,88 / 26,91
євро – 30,31 / 30,34
російський рубль – 0,4131 / 0,4132

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua