В Україні зріс борг по зарплатах: у кого немає шансів на виплату


В Україні зріс борг по зарплатах: у кого немає шансів на виплату

В Україні лише за травень на 6,2% зріс борг по зарплатах (до 2,6 млрд грн). Серед основних причин боргів — корупція і неготовність до ринкової конкуренції. При цьому після того, як підприємство оголошує себе банкрутом, отримати виплату вкрай важко.

Про це розповів директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

Читайте також: В уряді назвали середню зарплату в приватному секторі

Експерт прокоментував зростання заборгованостей із зарплат в Україні: за даними Держстату, за квітень сума боргу підприємств перед працівниками зросла на 6,2% і досягла 2,615 млрд грн.

“У Києві одним із лідерів невиплат є завод “Арсенал”. Загалом державні підприємства лідирують в контексті невиплат і затримки зарплат”, — зазначив він.

“З одного боку, це пов’язано з різними видами “відкатів” і корупцією щодо цих підприємств. З іншого боку — є і об’єктивні причини. Коли підприємства не готові до ринкових умов. Вони звикли до державних замовлень і відсутності жорсткої конкуренції”, — пояснив Несходовський.

Третя причина, уточнив він, полягає у веденні бойових дій на сході України і стосується підприємств у Луганській і Донецькій областях.

За словами Несходовського, в більшості випадків затримана зарплата рано чи пізно виплачується. Він нагадав, що за невиплату керівникам загрожує відповідальність, аж до кримінальної.

Однак у деяких випадках існує ймовірність, що з працівниками не розрахуються. Це стосується підприємств, які оголосили себе банкрутами.

“Якщо підприємство оголошує себе банкрутом, то шанси (отримати свої гроші. — Ред.) дуже маленькі. Іноді навіть продаж майна підприємства не дозволяє повністю покрити ту заборгованість, яка існує перед працівниками”, — попередив економіст.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua