0 800 307 555
0 800 307 555

Мінрегіон зобов'язав автопарковки облаштовувати місцями для інвалідів


Мінрегіон зобов'язав автопарковки облаштовувати місцями для інвалідів

У нових державних будівельних нормах “Інклюзивність будівель і споруд” чітко визначені обов’язкові параметри, деталізовані вимоги та наведено конкретні приклади влаштування паркомісць для людей з інвалідністю та інших груп маломобільного населення на відкритих автостоянках. Ці ДБН діють з 1 квітня цього року.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: КМДА збирається навести лад у паркуванні, продаючи ділянки для парковок

“Згідно чинного законодавства, не менше 10% машиномісць на парковках повинні бути обов’язково передбачені для користування людьми з інвалідністю та іншими маломобільними особами – людьми похилого віку, вагітними жінками, батьками з маленькими дітьми”, – ідеться в повідомленні.

В документі навіть наведено ілюстрації та детальні розрахунки, як саме мають проектуватися такі паркувальні місця, щоб ними було зручно користуватися.

Зокрема, в ДБН встановлено, що:

  • ширина зони для паркування автомобіля особи з інвалідністю повинна бути не менше 3,5 метрів;
  • розміри паркувальних місць, які розташовані паралельно бордюру, обов’язково повинні забезпечувати доступ до задньої частини автомобіля, щоб використовувати пандус або підйомний пристрій;
  • ці паркомісця повинні бути розміщені не далі ніж 50 м від доступного для осіб з інвалідністю входу до будівлі, при житлових будинках – не далі 100 м.
  • паркомісця повинні позначатися дорожніми знаками та горизонтальною розміткою відповідно до Правил дорожнього руху з піктограмами міжнародного символу доступності.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua