В Україні можуть знизитися ціни на електроенергію


В Україні можуть знизитися ціни на електроенергію

Участь великих енергетичних проектів у “зелених аукціонах” дасть можливість до 2% знизити ціну на електроенергію.

Про це заявив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський.

“Ми підтримуємо розвиток зеленої енергетики усіма інструментами, які є у держави, але з 1 січня (2020 року – ред.) всі великі проекти ми зобов’язуємо піти на аукціони. З 1 січня відбудеться на 25% зменшення ціни на сонце і на 10% – зменшення ціни на вітер. Крім того, коли всі проекти підуть на аукціони, як показує Європейський досвід, це дозволить ще на 1,5-2% зменшити ціну на електроенергію”, – зазначив Домбровський.

Він нагадав, що в законопроекті щодо розвитку зеленої енергетики і зелених аукціонів, який Рада прийняла 26 квітня, коригуються дві позиції, які мають подвійне трактування.

“Мова йде про домашні СЕС до 30 кВт, які вже діють: ми прописуємо жорстку норму, жодні правила для тих, хто вже працює, не будуть змінюватися, всі повинні бути в однакових умовах. Друга позиція – ті домогосподарства, які почнуть працювати до кінця поточного року, мають можливість добудувати СЕС і ввести в експлуатацію”, – пояснив Домбровський.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua