У РФ оцінили умови Нафтогазу щодо транзиту газу


У РФ оцінили умови Нафтогазу щодо транзиту газу

Поточні пропозиції Нафтогазу України щодо фіксації обсягів і термінів майбутнього транзиту російського газу через українську ГТС суперечать третьому енергопакету ЄС.

Про це заявив заступник міністра енергетики Росії Анатолій Яновський у четвер, 16 травня.

Читайте також: Коболєв про зупинку транзиту: втратимо все минулорічне зростання ВВП
 
За його словами, домовитися щодо газових контрактів, серед іншого, заважає і несправедливе, на думку Росії, рішення арбітражного суду в Стокгольмі.
 
“І що найцікавіше, пропозиції, які ми отримуємо від наших партнерів щодо цих консультацій, взагалі сам формат цих пропозицій, про фіксацію тих чи інших обсягів на той чи інший період часу викликає деяке здивування, оскільки їх формат бачиться діаметрально протилежним основним ідеологічним установкам третього енергетичного пакету ЄС, який вимагає розподіляти газотранспортні потужності за результатами відповідних аукціонів, в яких можуть брати участь всі зацікавлені особи, який визначає на власий розсуд, який обсяг потужності і на який термін їм потрібен”, – сказав Яновський.
 
За його словами, жодного такого аукціону на території України ніколи ще не оголошувалося і незрозуміло, чи буде оголошено найближчим часом.
 
“Ми, звісно, зацікавлені в подальшому використанні української газотранспортної системи, але на прийнятних для нас економічних умовах і в повній відповідності з нормами міжнародного права”, – підкреслив чиновник.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua