Стало відомо, коли "мовний закон" набуде чинності


Стало відомо, коли "мовний закон" набуде чинності

Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” (“мовний закон”) набуде чинності через два місяці після опублікування.

Відповідна норма прописана в тексті документа.

Читайте також: Яку відповідальність передбачає Закон про українську мову

У перехідних положеннях зазначено, що “мовний закон“набуває чинності через два місяці після опублікування 16 травня 2019 року. Водночас деякі норми набудуть сили з відстрочкою.

Зокрема, в липні 2021 року наберуть чинності вимоги до рівня володіння мовою для отримання громадянства України, які визначить Нацкомісія зі стандартів державної мови, і, відповідно, норма про іспит. Також на два роки відстрочили видачу сертифікатів про рівень володіння державною мовою топ-чиновникам, депутатам тощо.

Крім того, норма про те, що ЗНО та вступні іспити будуть складатися українською мовою, набуде чинності 1 січня 2030 року. Через 30 місяців після вступу в силу “мовного закону” друковані ЗМІ зобов’язані виходити українською мовою (через 60 місяців для місцевих ЗМІ). Друк іншими мовами допускається при одночасному випуску тиражу українською мовою в один день.

Через 18 місяців після вступу “мовного закону” в силу підприємства, установи та організації всіх форм власності, підприємці та інші суб’єкти у сфері обслуговування зобов’язані перейти на державну мову. Інформація державною мовою може дублюватися іншими мовами. На прохання клієнта його обслуговування може здійснюватися також іншою мовою, прийнятною для сторін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua