"Приватівці" не заперечують стягнення Нацбанком їхньої нерухомості в Криму


"Приватівці" не заперечують стягнення Нацбанком їхньої нерухомості в Криму

Із даних держреєстру судових рішень випливає, що “приватівські” структури не подають апеляційні скарги на рішення судів першої інстанції, якими було задоволено позови НБУ про стягнення з “приватівців” їх кримської нерухомості в рахунок погашення боргів ПриватБанку по рефінансуванню.

При цьому як мінімум більшу частину цього нерухомого майна в Криму захопили російські окупанти та місцеві колаборанти після анексії українського півострова Росією в 2014 році, після чого в 2018 році “приватівці” вже отримали рішення Арбітражного суду Гааги (Нідерланди) про стягнення з РФ 139 млн дол компенсації.

Читайте також: Коломойський готовий розміняти на щось компенсацію в $2 млрд від націоналізації ПриватБанку

Чи не єдине, що роблять “приватівські” компанії, – це оскаржують дії держвиконавців у випадках, якщо ті у виконавчих документах (у т.ч. про арешт майна) вказують заборгованість не в межах вартості нерухомості, а в розмірі всього боргу ПриватБанку по тому чи іншому кредитному договору з Нацбанком.

Така поведінка “приватівських” компаній у вказаних “кримських” історіях судового протистояння з НБУ принципово відрізняється від “материкових” спорів, де “приватівці” не просто оскаржують судові рішення, прийняті на користь НБУ, про стягнення їх активів: ще з 2017 року “приватівські” фірми активно намагаються грати на випередження й контратакують Нацбанк з тим, щоб позбутися на материковій частині України заставних/поручительних зобов’язань за рефінансувальними боргами ПриватБанку.

Читайте також: Госпсуд Києва об’єднав п’ять позовів Коломойського до НБУ і ПриватБанку

Відповідно до звітності ПриватБанку, на 01.04.2019 його борг перед НБУ по кредитам рефінансування становив 9,3 млрд грн (тоді як на початок 2017 року – тобто фактично відразу після націоналізації – 18 млрд грн).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua