Борги будуть миттєво списувати з банківських рахунків: нововведення від Мінфіну


Борги будуть миттєво списувати з банківських рахунків: нововведення від Мінфіну

В Україні Міністерство фінансів планує разом з НБУ впровадити електронний обмін інформацією між банками і ДФС для того, щоб в разі заборгованості за податками миттєво списувати кошти.

Про це повідомляється в проекті розпорядження, який Мінфін розіслав фінансовим установам.

У пояснювальній записці до документа його автори уточнюють, що нинішній порядок призводить до значної тяганини і солідних витрат. Адже після отримання рішення суду про стягнення податкового боргу з підприємця, працівники ДФС готують інкасові доручення для банків в паперовому вигляді, а потім відправляють їх поштою.

Щоб прискорити процес і скоротити трудомісткість, чиновники пропонують запустити електронний обмін інформацією: формувати платіжки в електронному вигляді і таким же чином відправляти їх фінансистам.

Порядок передбачає, що розпорядження повинні надсилатися не пізніше, ніж за 3 години до закінчення банківського дня. А банк після невеликої перевірки на справжність повинен повністю або частково виконати розпорядження не пізніше наступного банківського дня і повідомити про це ДФС.

Довідка Finance.ua

  • Фізичні-особи підприємці, які вже вийшли на пенсію за віком, можуть більше не платити за себе єдиний соціальний внесок (ЄСВ).
  • Українці мають право повернути частину сплаченого прибуткового податку (ПДФО, 18% зарплати).
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua