Хіміки створили новий вид пластику


Хіміки створили новий вид пластику

Хіміки з університету Берклі створили новий тип пластику, який, за їхніми словами, можна переробляти майже нескінченну кількість разів. Матеріал можна розкласти на молекулярному рівні і створити нові вироби без втрати якості.

Про це пише Gizmodo.

Всі види пластику складаються з полімерів, великих молекул, які, в свою чергу, сформовані з більш дрібних мономерів. Традиційний метод переробки таких матеріалів передбачає використання хімікатів, які прилипають до мономерів і їх не можна видалити після завершення переробки.

Це призводить до погіршення якості вторинного пластику – вироби з нього не такі міцні міцні, а їх термін служби коротший.

Новий матеріал, створений дослідниками, отримав назву полідикетоамін (PDK). Його переробка майже не відрізняється від традиційних методів, за одним винятком – щоб позбавити його хімікатів, що прилипли до мономерів, потрібна лише невелика кількість кислоти.

«Більшість видів пластмас не були створені для того, щоб в майбутньому бути переробленими. Але ми створили новий спосіб виробництва матеріалу, який враховує переробку з молекулярної точки зору – і дозволяє використовувати його майже нескінченно», – прокоментував Пітер Крістенсен, провідний автор дослідження.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua