Чого чекати від бензину в травні - прогноз експертів


Чого чекати від бензину в травні - прогноз експертів

Прогнозуючи ситуацію на автозаправках у травні, експерти нагадують, що на ціну бензину впливають три фактори: вартість нафтопродуктів на кордоні, курс валют і ситуація на ринку.

“Курс гривні поки стабільний, і з цієї причини ціни точно не зростатимуть. Великі мережі, якщо не буде негативних трендів, піднімати ціни не будуть, а інші невеликі заправки будуть підтягуватися до їх рівня”, – зазначає директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич.

При цьому вчора на Мозирському заводі вже відновили переробку нафти і протягом тижня обіцяли поставки відновити. Подальшого подорожчання на цьому ґрунті, на думку експертів, не буде.

Аналітик Дмитро Хорошун також прогнозує: якщо тиск США на ОПЕК буде успішним, то нафта в травні подешевшає до 70 доларів: “За моїми оцінками, при такій ціні і курсі гривні 26,5 грн/дол. бензин А-95 повинен коштувати 28,5 грн/л. На 1,5 грн може подешевшати і дизпальне”.

Однак експерт попереджає, що в травні ринки все ще будуть в підвішеному стані – з 1 червня набувають чинності російські обмеження на поставку нафтопродуктів в Україну.

“Якщо РФ явно не дасть зрозуміти в травні, що обсяги з 1 червня не скоротяться, то дуже можливий “перебір”: імпортери і внутрішній роздріб будуть заздалегідь готуватися до заміщення і російських обсягів, підвищивши ціни ще на 1 грн за літр”, – резюмує Дмитро Хорошун.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua