П'ять схем, які використовують українські автошахраї


П'ять схем, які використовують українські автошахраї

Незважаючи на активні дії поліції, в Україні не стає менше автошахраїв. В їхньому арсеналі безліч схем. Журналісти, поспілкувавшись з експертами, з’ясували, як найчастіше обманюють українців і як не стати жертвою злочинців.

Схема №1: комісіонка

Шахраями часто бувають перекупники, які тримають комісійні майданчики, на яких продають б/у автомобілі. У договір включаються найрізноманітніші платні послуги, починаючи від огляду машини на СТО і закінчуючи платою за стоянку. Автомобіліст може навіть не звернути уваги на те, що йому доведеться платити за додаткові послуги. В результаті він за свій автомобіль отримає, наприклад, не 8 тис. доларів, а тільки 6 тис. доларів.

Схема №2: лотерея

В Україні шахраї давно обманюють довірливих громадян повідомленням про те, що вони, мовляв, по акції «виграли новий автомобіль». Але є одне маленьке «але» – потрібно заплатити держмито в розмірі 1% від вартості машини. І багато хто платить.

Адвокат Ярослав Куц радить не вірити в такі «лотереї». Ну а хто вірить в свою удачу, тому спочатку потрібно дізнатися, яка компанія організовувала лотерею, чи є ліцензія, де її можна перевірити і т.д.

Схема №3: ​​терміново потрібні гроші

Часто шахраї «продають» недорого автомобіль, бо у них «захворів» хтось із родичів. Вам навіть покажуть машину. Потім у вас попросять передоплату, посилаючись на погане самопочуття родича. Після цього продавець з авансом зникає. Техпаспорт, залишений в заставу, виявиться фальшивим.

Замість «хворого родича» може бути якась інша причина того, чому машину продають недорого. Наприклад, «терміново їдемо за кордон».

Схема №4: двійник

Дорогами України їздять (до певного часу) тисячі автомобілів-двійників. Шахраї підробляють номери і техпаспорт. Потім «двійників» продають (найчастіше за генеральним дорученням). В результаті українськими дорогами їздять два, а то і більше, однакових авто.

Схема №5: допоможіть поліції

Відносно недавно в Україні у автошахраїв з’явилася нова схема. У ній задіяні два зловмисники. Один видає себе за покупця автомобіля, а другий – за поліцейського.

«Поліцейський» попереджає продавця машини, що його хоче «кинути» злочинець. Заарештувати його можна тільки «на гарячому», тобто якщо зловмисник буде їхати в авто. В результаті продавець сам вручає злочинцю ключі, а той спокійно викрадає машину.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua