0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

П'ять схем, які використовують українські автошахраї


П'ять схем, які використовують українські автошахраї

Незважаючи на активні дії поліції, в Україні не стає менше автошахраїв. В їхньому арсеналі безліч схем. Журналісти, поспілкувавшись з експертами, з’ясували, як найчастіше обманюють українців і як не стати жертвою злочинців.

Схема №1: комісіонка

Шахраями часто бувають перекупники, які тримають комісійні майданчики, на яких продають б/у автомобілі. У договір включаються найрізноманітніші платні послуги, починаючи від огляду машини на СТО і закінчуючи платою за стоянку. Автомобіліст може навіть не звернути уваги на те, що йому доведеться платити за додаткові послуги. В результаті він за свій автомобіль отримає, наприклад, не 8 тис. доларів, а тільки 6 тис. доларів.

Схема №2: лотерея

В Україні шахраї давно обманюють довірливих громадян повідомленням про те, що вони, мовляв, по акції «виграли новий автомобіль». Але є одне маленьке «але» – потрібно заплатити держмито в розмірі 1% від вартості машини. І багато хто платить.

Адвокат Ярослав Куц радить не вірити в такі «лотереї». Ну а хто вірить в свою удачу, тому спочатку потрібно дізнатися, яка компанія організовувала лотерею, чи є ліцензія, де її можна перевірити і т.д.

Схема №3: ​​терміново потрібні гроші

Часто шахраї «продають» недорого автомобіль, бо у них «захворів» хтось із родичів. Вам навіть покажуть машину. Потім у вас попросять передоплату, посилаючись на погане самопочуття родича. Після цього продавець з авансом зникає. Техпаспорт, залишений в заставу, виявиться фальшивим.

Замість «хворого родича» може бути якась інша причина того, чому машину продають недорого. Наприклад, «терміново їдемо за кордон».

Схема №4: двійник

Дорогами України їздять (до певного часу) тисячі автомобілів-двійників. Шахраї підробляють номери і техпаспорт. Потім «двійників» продають (найчастіше за генеральним дорученням). В результаті українськими дорогами їздять два, а то і більше, однакових авто.

Схема №5: допоможіть поліції

Відносно недавно в Україні у автошахраїв з’явилася нова схема. У ній задіяні два зловмисники. Один видає себе за покупця автомобіля, а другий – за поліцейського.

«Поліцейський» попереджає продавця машини, що його хоче «кинути» злочинець. Заарештувати його можна тільки «на гарячому», тобто якщо зловмисник буде їхати в авто. В результаті продавець сам вручає злочинцю ключі, а той спокійно викрадає машину.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

В Контексті Finance.ua
Опитування