На українських дорогах з'являться нові датчики контролю


На українських дорогах з'являться нові датчики контролю

В українські дороги планують вмонтувати датчики контролю за вагою вантажівок. Про це розповіла в своєму інтерв’ю UATV Олена Криворучко, голова державного підприємства «Укрдорінвест».

За словами Олени Криворучко, для того, щоб ефективно контролювати вагу фур, потрібно побороти людський фактор. Тому зважувати вантажівки потрібно прямо в русі без прямої участі людини. За допомогою міжнародних організацій в Україні вже почався пілотний проект зі встановлення на дорогах «розумних» систем зважування вантажівок в русі.

В дорожнє полотно монтуються датчики контролю ваги, встановлюються спеціальні камери, які фіксують вагу і номерні знаки. Камери можуть навіть розпізнавати обличчя водія без зупинки машини. Ця інформація в автоматичному режимі буде передаватися в спеціальний офіс. Водіям перевантажених фур доведеться розвантажитися, їх чекає штраф. В разі непокори буде задіяно поліцію.

Але поки в Україні законодавчо ще не врегульовано використання систем контролю ваги авто в русі. Тобто, якщо поліція почне штрафувати водіїв, отримавши повідомлення від таких систем, то це буде порушенням закону. Тому Верховна Рада має прийняти законопроект, що регламентуватиме всі питання, пов’язані з системами зважування автомобілів у русі.

Олена Криворучко впевнена, що депутати затвердять відповідний законопроект, після чого офіційно за даними систем контролю ваги можна буде карати тих, хто винен у тому, що дорогами їздять перевантажені фури. А відповідно до цього законопроекту відповідати доведеться не тільки водіям, але також відправнику, перевізнику і одержувачу вантажу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua