Рада ухвалила "мовний закон" (інфографіка)


Рада ухвалила "мовний закон" (інфографіка)

Верховна Рада схвалила в другому читанні “мовний закон” – законопроект “Про функціонування української мови як державної” у четвер, 25 квітня.

Закон підтримали 278 нардепів.

Всього до другого читання закону було подано 2082 правки.

Підкреслимо, текст остаточного варіанту “мовного закону”, який вчора в ході засідання профільного комітету зводили парламентарі через провалені поправки, на даний момент відсутній на сайті Верховної Ради.

Зміст закону
У першому читанні норма про так званих мовних інспекторів була вилучена з тексту закону.

Документ спрямований на врегулювання порядку застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя. Дія закону при цьому не буде поширюватися на мову релігійних обрядів і на сферу приватного спілкування між особами.

Документ регулюватиме застосування української мови як мови громадянства України, а також його застосування у діяльності органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в Україні, державних і комунальних підприємств, установ та організацій, інших суб’єктів господарювання державної та комунальної форм власності .

Також передбачається застосування української мови в публічних сферах:

 • в освіті і науці;
 • у сфері культури, на телебаченні і радіомовленні, в друкованих засобах масової інформації, в книговиданні та книгорозповсюдження;
 • у сфері електронних інформаційних систем;
 • у сфері обслуговування споживачів;
 • у сфері спорту, телекомунікацій і поштового зв’язку, юридичних послуг, охорони здоров’я, транспорту;
 • при позначенні топонімів, в рекламі, при виготовленні вивісок і табличок;
 • у діяльності громадських об’єднань, політичних партій, суб’єктів господарювання приватної форми власності, наданні інформації про їхні товари і послуги.

Також передбачається визначити стандарти державної мови і порядок захисту державної мови.

Документ також передбачає введення адміністративну відповідальність за порушення законодавства у сфері застосування державної мови. Крім того, законопроектом передбачена кримінальна відповідальність «за публічне приниження і зневагу до державної мови». Вона буде аналогічною тій, яка передбачена за публічну наругу над державним прапором, гербом та гімном — штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт до 6 місяців, або позбавлення волі на строк до 3 років.

ee6899aee55d64c94abe8b9a68d633db.jpg

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua