0 800 307 555
0 800 307 555

Створено велосипед зі стабілізацією (відео)


Створено велосипед зі стабілізацією (відео)

Нідерландські вчені з Делфтського технічного університету спільно з компанією Gazelle сконструювали прототип електричного велосипеда, обладнаний системою стабілізації власної розробки. За допомогою набору сенсорів вона здатна визначати, що велосипед втрачає рівновагу, після чого змінює кут повороту керма таким чином, щоб вирівняти його положення і тим самим запобігти падінню.

Основний компонент електромеханічної системи стабілізації знаходиться в рульовому стакані велосипеда – через це він, щоправда, неабияк підріс в діаметрі.

Усередині стакана розташований електромотор, який управляє кутом повороту вилки з колесом. Крім того, на рамі велосипеда закріплений корпус блоку управління, в якому знаходяться датчики і вся електроніка. Система працює на швидкості від чотирьох км/год і стежить за параметрами руху велосипеда. У тому випадку, якщо алгоритм визначає критичний рівень нахилу рами, він негайно дає команду мотору, який повертає в потрібний бік переднє колесо з урахуванням швидкості велосипеда. Про перспективи серійного використання системи стабілізації поки що не повідомляється, але ця штука, безумовно, була б корисна для недосвідчених велосипедистів або літніх людей, яким складно керувати велосипедом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua