0 800 307 555
0 800 307 555

Рахункова палата розповіла про додаткові ризики невиконання держбюджету


Рахункова палата розповіла про додаткові ризики невиконання держбюджету

План надходжень до загального фонду державного бюджету України у першому кварталі 2019 року не виконано на 35 млрд грн, або 10,8% через неотримання запланованих доходів, коштів від державних запозичень, приватизації держмайна та повернення кредитів.

Як повідомляється на сайті Рахункової палати України, стан виконання плану доходів свідчить про недоліки їх планування, і за збереження наявних економічних тенденцій є додаткові ризики невиконання дохідної частини держбюджету в поточному році.

Читайте також: В Мінфіні підбили підсумки 1 кварталу 2019 року

Зазначається, що найбільше невиконання – за плановим показником податку на додану вартість з ввезених в Україну товарів – на 9 млрд грн, або на 12%, що зумовлено нижчими темпами зростання імпорту порівняно з прогнозами і відсутністю девальвації гривні.

Крім того, як зазначили у Рахунковій палаті, держбюджет виконувався в умовах уповільнення зростання економіки, оскільки реальний ВВП у січні-лютому, за оцінками відомства, зріс на 1,6%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua