0 800 307 555
0 800 307 555

Вартість контрактного навчання в українських вишах може суттєво зрости


Вартість контрактного навчання в українських вишах може суттєво зрости

У Міністерстві освіти і науки розробили проект постанови, яка встановлює мінімальну вартість контракту в розмірі 60% суми, котру університет у середньому витрачає на студента. Навчання може суттєво здорожчати, бо в міністерстві вирішили змінити правила розрахунку контракту.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Читайте також: В 2019 року змінюються умови вступу до виші

“Є сума, яка є середньою по університету. Саме з цієї суми рахується 60 відсотків. І це мінімум. А університет може встановити більше від цієї суми за окремими спеціальностями”, – пояснив гендиректор директорату вищої освіти і науки дорослих МОН Олег Шаров.

Сума, яку в середньому витрачає кожен навчальний заклад, різна – вона залежить від зарплатні викладачів, вартості комунальних послуг, кількості студентів, навчальних корпусів, баз практики та наявності навчального обладнання.

На такий крок у Міносвіти зважилися, щоб зрівняти витрати на студентів, бо багато вишів занижують вартість контракту, і цю різницю доводиться покривати з державного бюджету.

“Коли студенти, бюджетники і контрактники, сидять в одній групі, то витрати на них однакові, і не зовсім зрозуміло, чому плата різна, чому університет отримує різні кошти”, – каже член національної команди експертів з реформування вищої освіти Володимир Бахрушин.

Новація стосуватиметься 34 найпопулярніших спеціальностей – це гуманітарні науки, журналістика, економіка, право, архітектура та будівництво, галузь обслуговування, медицина та міжнародні відносини. Інженерів, митців та українських філологів не чіпатимуть.

В уряді наголошують, що панікувати університетам та абітурієнтам зарано – рішення не остаточне. Наразі відбулося лише громадське обговорення, свою оцінку мають надати експерти та викладачі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua