0 800 307 555
0 800 307 555

Трудова міграція сьогодні дає Україні нові знання і 10% ВВП - Томаш Фіала


Трудова міграція сьогодні дає Україні нові знання і 10% ВВП - Томаш Фіала

Українські трудові мігранти відправили на батьківщину близько $11 млрд, або близько 10% ВВП в 2018 році. Згідно з дослідженнями, українці в Польщі витрачають там тільки 40% свого доходу, а решта повертається в Україну.

Про це в інтерв’ю швейцарському виданню Neue Zürcher Zeitung заявив Томаш Фіала, генеральний директор інвестиційної компанії Dragon Capital.

Фіала відзначив, що купівельна спроможність в Україні повернулася до рівня 2013 року.

“Зараз середня заробітна плата становить близько $340 в місяць. До того ж, зарплати ростуть на 20-25% на рік… Люди поїхали в основному через кризу. У той же час, в таких країнах, як Польща, мав місце економічний бум. Безробіття там скоротилося так стрімко, що стало не вистачати власної робочої сили. Тому в Польщі виник великий попит на українських заробітчан, а уряд країни зробило ліберальними міграційні правила. Українці можуть легко отримати дозвіл на роботу в Польщі на шість місяців. Багато людей зараз їздять туди на заробітки, зберігаючи місце проживання в Україні”, – розповів Фіала.

На його думку, значна трудова еміграція з України є проблемою в довгостроковій перспективі, однак може бути корисна в короткостроковій.

“Мігранти набувають нових знань і знайомляться з західними методами управління. Це важливо для України. Продуктивність в країні настільки низька не тому, що люди не здатні працювати, а тому що відсутній належний менеджмент. У Польщі українці такі ж продуктивні, як і місцеві жителі. Однак еміграція є проблемою в довгостроковій перспективі. Країна втрачає людей. Це підсилює тенденцію до різкого скорочення населення в найближчі десятиліття з демографічних причин”, – сказав Фіала.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua