Віскі виявився найвигіднішим об'єктом для інвестицій


Віскі виявився найвигіднішим об'єктом для інвестицій

Інвестиції в рідкісні сорти шотландського віскі виявилися набагато вигіднішими, ніж вкладення в інші інструменти, такі як твори мистецтва, вино, раритетні автомобілі або нерухомість, принісши за останній рік дохід в 40%.

Про це йдеться в дослідженні добробуту The Wealth Report 2019 міжнародної консалтингової компанії Knight Frank.

У доповіді звертається увага на збільшення продажів виробленого в Шотландії віскі в такі країни, як Індія (зростання на 44%), Китай (35%) і Сінгапур (24%), при цьому 30% експорту припадає на односолодовий вид напою. Експерти вважають, що саме віскі-туризм став однією з головних причин запуску в 2018 році прямого авіарейсу між Пекіном і Едінбургом.

У дослідженні нагадується, що саме в листопаді 2018 року було встановлено світовий рекорд вартості віскі. На влаштованих аукціоном Christie’s торгах пляшка віскі The Macallan, яка була піддана дистиляції в 1926 році і бутильована через 60 років, пішла з молотка за &#1,2 млн ($1,5 млн).

Газета The Times у зв’язку з цим пише про те, що ціна пляшки міцного напою, виробленого на тій самій винокурні The Macallan в 2011 році з нагоди весілля принца Вільяма і Кейт Міддлтон, коштувала &#150 ($200). Зараз же, за інформацією видання, на аукціонах за неї платять по &#3 тис. ($4 тис.).

«Ринок рідкісних і вінтажних пляшок продемонстрував надзвичайне зростання за останні 10 років як з точки зору продаваних обсягів, так і цін на них», – наводить видання слова Енді Сімпсона, засновника компанії Rare Whisky 101, яка відстежує інвестиційну привабливість цього напою.

Газета наводить порівняльний аналіз зростання цін на рідкісні сорти віскі та інших інвестиційних інструментів за останній рік і десятиліття. Так, у випадку віскі воно становить 40% і 582%, відповідно, монети подорожчали на 12% і 193%, вино – на 9% і 147%, твори мистецтва – на 9% і 158%, годинники – на 5% і 73%, автомобілі – на 2% і 258%. Ціни на елітну нерухомість в центрі Лондона впали на 4,4% за останній рік, а на коштовності – на 5%, однак в перспективі десятиліття показали зростання на 52% і 112%, відповідно.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua