0 800 307 555
0 800 307 555

Їжа з 3D-біопринтера: на МКС планується здійснити біодрук м'яса


Їжа з 3D-біопринтера: на МКС планується здійснити біодрук м'яса

Підбито остаточні підсумки експерименту «Магнітний 3D-біопринтер», в ході якого вперше було здійснено «друк» живих тканин на борту Міжнародної космічної станції (МКС).

Нагадаємо, що в рамках проекту на орбіту було доставлено ​​спеціальну установку для 3D-біофабрикації тканин – апарат «Орган.Авт», створений компанією «3D Біопринтінг Солюшенс». Вирощування матеріалу здійснюється з використанням «формативного» принципу, коли зразок росте в сильному магнітному полі в умовах мікрогравітації.

Отже, повідомляється, що в ході експерименту були «роздруковані» 12 тривимірних тканинноінженерних конструктів: шість зразків тканини хряща людини і шість зразків тканини щитовидної залози миші.

Результати продемонстрували, що технологія дозволяє проводити складання тривимірних живих тканинноінженерних і органних конструкцій, використовуючи низькі концентрації парамагнетиків, що значно знижує їх можливий токсичний вплив на життєздатність клітин. Аналіз в лабораторії на Землі також показав, що клітини всередині отриманих конструктів живі і мають форму і будову, характерніи для здорових клітин.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua