У НБУ розповіли про роботу обмінників після валютної лібералізації


У НБУ розповіли про роботу обмінників після валютної лібералізації

Директор департаменту ліцензування Національного банку Олександр Бевз розповів про зміни на ринку обміну валют після набрання чинності нового закону “Про валюту і валютні операції”.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як зазначив Бевз, за ​​новим законом генеральну ліцензію на здійснення банками валютних операцій було скасовано, відтепер всі валютні операції банки можуть здійснювати на підставі банківської ліцензії.

“У випадку з небанківськими фінустановами – генеральні валютні ліцензії трансформуються в ліцензії на валютні операції. НБУ надав можливість спрощеного переоформлення ліцензій всім існуючим ліцензіатам. Для того щоб ліцензія стала безстроковою, а досі вона видавалася на 3 роки для обміну валют, небанківські установи повинні до 7 березня подати невеликий пакет документів для переоформлення ліцензій”, – розповів він.

Крім того, спрощено і порядок отримання нових ліцензій на обмін валют для небанківських фінансових установ. Зокрема, знижено вимоги до капіталу до 5 млн грн. Це дозволить установі відкрити 50 точок обміну. Кожне зростання точок обміну ще на 50 штук – це ще 5 млн. власного капіталу для установи.

“Ми починали з вимоги в 20 млн в 2016 році. Тепер вимога до входження на ринок зменшилася в 4 рази і це свідчить про те, що регулятор підтримує чесну конкуренцію між банками і небанківськими фінустановами і створює максимально прості умови для доступу”, – додав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua