ЄС здешевить здійснення транскордонних платежів у євро


ЄС здешевить здійснення транскордонних платежів у євро

Рада ЄС у понеділок, 4 березня, затвердила положення про зрівняння витрат на транскордонні платежі в державах єврозони і країнах, які користуються власною валютою.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Європейської ради.

“ЄС працює над тим, щоб здешевити платежі в євро. Оплачувати, знімати гроші в євро в будь-якій точці ЄС скоро буде коштувати стільки ж, скільки і вдома”, – йдеться в повідомленні.

З 2002 року однакові збори застосовуються до транскордонних і національних платежів у євро в межах єврозони, тоді як транскордонні платежі в євро з країн, що не входять до єврозони, обкладаються високим митом.

Реформа приведе у відповідність збори за транскордонні платежі в євро за такі послуги, як кредитні перекази, платежі за картками або зняття готівки, зі зборами відповідних національних платежів тієї ж вартості в національній валюті держави-члена, де знаходиться постачальник платіжних послуг.

Цей крок розширить переваги дешевих міжнародних переказів у євро для додаткових 150 млн споживачів із країн, що не входять до єврозони.

Крім того, будуть введені додаткові вимоги до прозорості платежів за послуги з конвертації валюти. Коли споживачі будуть проводити платежі по картці або знімати готівку за кордоном, вони зможуть вибирати, в якій валюті платити. Згідно з новими правилами, споживачі будуть проінформовані про відповідні збори, перш ніж зробити вибір.

Більшість прийнятих положень наберуть чинності з 15 грудня 2019 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua