0 800 307 555
0 800 307 555

В МЕРТ назвали найперспективніші сектори української економіки для іноземних інвесторів


В МЕРТ назвали найперспективніші сектори української економіки для іноземних інвесторів

2018 року прямі іноземні інвестиції в Україну становили $2,5 млрд, що на 8% більше, порівняно з 2017-м. Втім, наша ціль – створити такі умови, щоб ця цифра зростала значно швидше.

Про це в інтерв’ю Сегодня розповів перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

З точки зору залучення інвестицій Максим Нефьодов називає найперспективніші галузі:

  • Перше – це аграрний сектор. Тут вже є великим гравцем та займає 10-12% світового ринку з різних культур і має потенціал для збільшення.
  • Другий напрям розвитку – Україна як промисловий майданчик Європи. Тут абсолютно проста інвестиційна стратегія. Навіщо Європі виробляти щось, в Індонезії, коли вона може виробляти це біля своїх кордонів? Від України до будь-якої країни Європи – один день їзди вантажівки. Плюс угода про асоціацію, бізнес-клімат, який щороку поліпшується, освічене працьовите населення.
  • А третій напрямок – це IT. Україна вже лідирує в Східній Європі за кількістю інженерів. При цьому забезпечуючи досить високу якість життя представникам цієї професії.

Він також зазначив, що останнім часом особливо часто згадують поліпшення позицій України в рейтингу Doing Business.

“Це одна з найвідоміших оцінок бізнес-клімату. Рейтинг складається Світовим банком, і на нього насамперед дивляться інвестори, коли вибирають, куди заводити гроші. І Україна тут демонструє дуже значний прогрес. За 5 років ми піднялися з 112-го на 71-ше місце. У світі дуже мало подібних прикладів. Україна стала другою в світі за темпами зростання в цьому рейтингу. І це виділяє нас серед інших країн, і збуджує інтерес інвесторів, – коментує експерт, та додає: звісно, 71-м місцем навряд чи варто пишатися. Наше завдання на наступні 5 років – потрапити хоча б до ТОП-30”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua