0 800 307 555
0 800 307 555

В ЄС узгодили поправки до газової директиви щодо "Північного потоку-2"


В ЄС узгодили поправки до газової директиви щодо "Північного потоку-2"

Представники Європарламенту, Ради ЄС та Єврокомісії погодили проект поправок до газової директиви ЄС, що стосуються проекту “Північний потік-2”.

Про це повідомляє прес-служба Єврокомісії.

Метою поправок є вдосконалення існуючої газової директиви і забезпечення того, щоб принципи енергетичного законодавства ЄС застосовувалися до всіх газопроводів до і з третіх країн. У Єврокомісії повідомили, що нові правила підвищать конкуренцію між постачальниками газу і збільшать енергетичну безпеку в усьому ЄС.

Читайте також: Оператор «Північного потоку-2» хоче залучити 6 млрд євро на будівництво газопроводу

“Сьогоднішня домовленість відповідає цій меті. Вона гарантує, що положення газової директиви застосовуються на території ЄС (суша і море) і забезпечують ефективний нагляд за застосуванням правил внутрішнього ринку ЄС національними органами, які контролюються Комісією. Це важливий крок до добре функціонуючого, прозорого і конкурентоспроможного внутрішнього газового ринку ЄС, де всі постачальники діють згідно з правилами ЄС”, – йдеться в повідомленні.

Відзначимо, депутат Європарламенту Єжи Бузек написав в Twitter, що в ЄС домовилися про поправку до газової директиви.

“Нам вдалося домовитися про поправку до газової директиви! Ми перебуваємо в абсолютно новій реальності: кожен газопровід, який не входить в ЄС, включаючи “Північний потік-2”, буде регулюватися законодавством ЄС, в тому числі і в морській частині. Це найкраща гарантія безпеки поставок газу і його доступних цін”, – написав він.

Тепер газову директиву мають затвердити Європарламент та Рада ЄС, а в національні законодавства держав-членів вона повинна бути інтегрована в протягом 9 місяців.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua