Рівень пенсій в Україні критично занижений відносно зарплат - експерт


Рівень пенсій в Україні критично занижений відносно зарплат - експерт

Розмір пенсії в Україні зафіксований на середньому рівні в 35% від зарплати тієї ж особи, що є найнижчим показником соціального забезпечення пенсіонерів відповідно до стандартів Міжнародної організації праці.

Згідно з нормами МОП, особа повинна отримувати мінімум 40% від своєї зарплати після виходу на пенсію. При цьому в розвинених країнах пенсії досягають 55-75% від звичних доходів осіб.

Читайте також: За 2018 рік пенсії в Україні в середньому зросли на 165 гривень – Пенсійний фонд

Про це розповіла генеральний директор Української федерації страхування Галина Третьякова в ефірі одного з українських телеканалів.

Вона зазначила, що «тіньова» зайнятість поки не дає можливості підвищувати пенсії в Україні, оскільки немає передумов до скорочення дефіциту Пенсійного фонду. Наразі «діра» в фінансуванні пенсій становить 16 млрд гривень, цю суму змушений погашати уряд з державного бюджету.

«І коефіцієнт заміщення буде знижуватися з кожним роком», – заявила експерт.

На її думку, ухвалене в уряді рішення знизити коефіцієнт оцінки стажу з 1,35 до 1 однозначно призведе до знижень пенсійних виплат для осіб з невеликим стажем в середньостроковій перспективі (3-5 років).

Також серед «негативних» кроків щодо реформи пенсій експерт назвала і облік зарплат за останні три роки при розрахунку пенсійних виплат, а не за два, як було до реформи 2017 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua