0 800 307 555
0 800 307 555

Національне рейтингове агентство "Рюрік" підтвердило АТ "Банк Альянс" довгостроковий кредитний рейтинг позичальника


Національне рейтингове агентство "Рюрік" підтвердило АТ "Банк Альянс" довгостроковий кредитний рейтинг позичальника

На засіданні Рейтингового комітету від 24.01.2019 р. Національне рейтингове агентство «Рюрік» підтвердило АТ «Банк Альянс» довгостроковий кредитний рейтинг позичальника на рівні uaАА інвестиційної категорії зі зміною прогнозу на «позитивний».

Визначення рівня кредитного рейтингу здійснюється на основі спеціально розробленої авторської методики з урахуванням вимог чинного українського законодавства та міжнародних стандартів.

Для визначення кредитного рейтингу НРА «Рюрік» використовувало надану АТ «Банк Альянс» внутрішню інформацію та фінансову звітність за період з 2013 року по ІV квартал 2018 року включно, а також публічну інформацію і власні бази даних.

Під час визначення рейтингової оцінки було узагальнено найбільш суттєві фактори, які впливають на рівень кредитного рейтингу банківської установи, а саме:

– Заплановане збільшення статутного капіталу Банку за рахунок нерозподіленого прибутку свідчить про високий рівень підтримки з боку власника.

− Високі показники ефективності діяльності Банку. За результатами 2018 року Банк отримав 111,2 млн. грн. чистого прибутку, а показники ROA та ROE cкладали 7,69% та 32,19% відповідно.

– Високі показники ліквідності Банку. Станом на 01.01.2019 р. питома вага високоліквідних активів у сукупних активах Банку складала 31,50%, а поточні зобов’язання покривались наявними високоліквідними активами на 121,42%.

– Висока якість клієнтського кредитного портфелю. Станом на 01.01.2019 р. кредити юридичним особам 1-6 класу відповідали 80,64% клієнтського кредитного портфелю.

– Прийнятна валютна структура клієнтського кредитного портфелю. Станом на 01.01.2019 р. 84% кредитів клієнтам було надано в національній валюті, що знижує чутливість Банку до кредитних ризиків, пов’язаних з девальвацією гривні.

– Висока питома вага строкових коштів клієнтів (66,10% портфелю коштів клієнтів станом на 01.01.2019 р.), що певною мірою знижує чутливість Банку до ризику ліквідності.

– Висока якість портфелю цінних паперів. Станом на 01.01.2019 р. більшу частину портфелю цінних паперів Банку було представлено депозитними сертифікатами НБУ.

– Високий рівень фінансової прозорості та інформаційної відкритості Банку, що знайшло своє відображення у детальному та комплексному розкритті інформації, необхідної для визначення кредитного рейтингу. Це дозволило знизити ступінь невизначеності в оцінці кредитоспроможності та аналізі фінансово-господарської діяльності Банку.

Таким чином, здійснивши рейтинговий аналіз АТ «Банк Альянс», зважаючи на всі суттєві фактори впливу на рейтингову оцінку, керуючись принципами об’єктивності, незалежності та неупередженості, дотримуючись встановлених українським законодавством норм щодо процедури рейтингування, уповноважене національне рейтингове агентство «Рюрік» підтвердило АТ «Банк Альянс» довгостроковий кредитний рейтинг позичальника на рівні uaАА інвестиційної категорії зі зміною прогнозу на «позитивний».

Рішення рейтингового комітету

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:Альянс Банк
Опитування
В Контексті Finance.ua