0 800 307 555
0 800 307 555

Більш ніж половина невеликих банків не пройшли перевірку НБУ


Більш ніж половина невеликих банків не пройшли перевірку НБУ

Національний банк України майже завершив оцінку банків в рамках SREP (Supervisory Review and Evaluation Process), і у більш ніж половини з 40 середніх і невеликих банків оцінки виявилися незадовільними.

Про це повідомила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова під час робочої зустрічі Клубу невеликих банків Незалежної асоціації банків України (НАБУ).

Читайте також: НБУ направив правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів 50 фінзакладів

“На жаль, серед 40 середніх і невеликих банків – більш ніж у 20 фінустанов оцінки виявилися незадовільними. Наразі основною проблемою для невеликих банків залишається відсутність стратегії розвитку і як результат – нежиттєздатність бізнес-моделі”, – цитує її слова прес-служба НБУ.

К. Рожкова додала, що ще одним важливим питанням є джерело коштів для підтримки капіталу банку.

За її словами, після завершення оцінювання регулятор з кожним банком окремо обговорить стратегію і бачення подальшої роботи у фінансовому секторі.

“Для тих невеликих банків, які не мають стратегії і бачення подальшого розвитку, є три основні шляхи: робота з підвищення ефективності бізнес-моделі, консолідація та злиття з іншими банками або добровільна відмова від банківської ліцензії”, – зазначила К. Рожкова.

Довідка Finance.ua:

  • Оцінка SREP включає аналіз чотирьох основних компонентів: життєздатності і стійкості бізнес-моделі, якості корпоративного управління, ризиків капіталу і ризиків ліквідності.
  • За 2018 рік кількість чинних банків в Україні скоротилася з 82 до 77, тоді як на початок 2017 року їх було 96, а на початок 2016 року – 117.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua