Нейромережа навчилася перетворювати думки на слова


Нейромережа навчилася перетворювати думки на слова

Головна проблема в створенні ефективних інтерфейсів для прямої взаємодії комп’ютера з людським мозком полягає в інтерпретації гучних складних сигналів, які вдається з мозку зчитувати. Однак в останні роки саме в сфері розпізнавання патернів в “поганих”, зашумлених даних спостерігається помітний прогрес.

Відбувається це завдяки застосуванню нейронних мереж, які в деяких випадках вже практично «читають думки»: можна згадати роботу 2018 року, автори якої змогли відновити картинку, яку представляли піддослідні, за даними електроенцефалографії.

Наступний крок у цьому напрямку зробила команда професора Колумбійського університету Німа Месгарані (Nima Mesgarani).

У статті, опублікованій в журналі Scientific Reports, вчені повідомляють про успішне застосування нейромереж для розпізнавання слів за активністю мозку. Автори проводили експерименти з п’ятьма добровольцями, направленими на хірургічну операцію у зв’язку з важкими нападами епілепсії.

У кору мозку поміщався масив мікроелектродів, які реєстрували активність нейронів протягом півгодини, поки людині зачитували короткі тексти. Зібрані дані використовували для навчання штучного інтелекту (ШІ).

Демонструючи свій ШІ в роботі, вчені програвали тим самим добровольцям записи лічби від нуля до дев’яти. Нейромережа аналізувала пов’язану з цим активність мозку і через синтезатор голосу вимовляла вихідне слово.

За словами професора Месгарані, результативність відтворення склала 75 відсотків — істотно вище, ніж це вдавалося досі.

Тепер розробники мають намір розширити функціональність ШІ і навчити його розпізнавати більш складні слова і поєднання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua