Чого чекати від курсу цього тижня?


Чого чекати від курсу цього тижня?

Минулого тижня курс долара до гривні знизився на всіх сегментах валютного ринку на 0,5-0,6%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 27,98 грн до 27,82 грн (-0,6%).

Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «Укрдилінг», за цей же час знизилися з 27,94/27,97 до 27,76/27,79 (-0,6%).

Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень знизилися з 27,78/28,04 до 27,63/27,89 (-0,5% / -0,6%).

При цьому спред між середнім продажем і середньою купівлею стабілізувався на рівні 0,9%.

Зміцненню гривні останні тижні сприяє «дефіцит» покупців валюти на ринку.

Глава НБУ Яків Смолій вкотре прокоментував причини стабілізації валютного ринку, відсутність різких коливань на ньому, характерних для минулих років.

По-перше, він підкреслив роль валютних інтервенцій Нацбанку, для згладжування сильних коливань.

По-друге, за його словами, плаваючий курс призводить до адаптації ринку до сезонних коливань, а значить, і до згладжування таких коливань.

Ситуацію глава регулятора проілюстрував таким прикладом. Коли аграрії продавали зібраний урожай, валютна виручка заходила в країну, і долар різко дешевшав. Перед Новим роком імпортери масово завозили іноземний товар, і долар, навпаки, відчутно дорожчав. «Зараз бізнес почав пристосовуватися до режиму гнучкого курсоутворення. Наприклад, імпортери зрозуміли, що в зимовий сезон долар буде дорожчати перед святами, тому придбали його заздалегідь. Через це ми практично не побачили коливань у грудні», – пояснив глава НБУ.

За прогнозами Вадима Іосуба, старшого аналітика Альпарі, цього тижня варто очікувати помірного зниження курсу долара до гривні.

«Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 27,6 грн, а готівковий долар в банках – близько 27,5/27,7 грн», – сказав експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua