0 800 307 555
0 800 307 555

Глава НБУ розповів, як Україна погашатиме зовнішній борг


Глава НБУ розповів, як Україна погашатиме зовнішній борг

Виплати за зовнішнім боргом перекриватимуться частково за рахунок коштів, що надійшли ще торік, частково – за рахунок тих, що ще належить залучити.

Про це в інтерв’ю виданню “Сегодня” заявив глава Нацбанку Яків Смолій.

Читайте також: Мінфін затвердив програму управління державним боргом на 2019 рік

“У цьому році планується отримання 500 млн євро від Єврокомісії і гарантій від Світового банку на 600 млн доларів США. Крім того, можуть бути два транші від МВФ на загальну суму близько 2,5 млрд доларів, які теж надійдуть в міжнародні резерви. Плюс Мінфін має плани по залученню коштів від розміщення облігацій як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку. Тому виплати за зовнішнім боргом перекриватимуться частково за рахунок коштів, що надійшли ще торік, частково – за рахунок тих, що ще будуть залучені”, – сказав Смолій.

Він підтвердив, що 2019-2020 роки дійсно є піковими по виплатах. Однак у НБУ і Міністерства фінансів збудовані плани по здійсненню всіх виплат на тривалу перспективу з чітким розумінням, як обслуговуватимуться ці борги.

“У нас є нова програма співпраці з МВФ на суму близько 3,9 мільярда доларів, розрахована на 14 місяців. Ми отримали торік 1,4 мільярда доларів за цією програмою, які пішли в міжнародні резерви. А оскільки у нас відновилося співробітництво з МВФ, відразу відновилося співробітництво зі Світовим банком та Європейською комісією. І кошти від цих структур пішли Мінфіну на покриття дефіциту. Торік від цих організацій ми отримали понад мільярд доларів в еквіваленті”, – сказав Смолій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua