0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ назвав три основні зовнішні ризики для України в 2019 році


НБУ назвав три основні зовнішні ризики для України в 2019 році

Головними зовнішніми ризиками в 2019 році є посилення зовнішньої військової агресії проти України, торговельні війни і сповільнення світової економіки, ослаблення інтересу інвесторів до країн, що розвиваються, і відтік капіталу з цих країн.

Про це повідомляється в Програмі дій Національного банку на 2019 рік.

Як вказано в документі, все ще можливі спроби зовнішнього військового втручання в українські справи з боку Російської Федерації. “Останнім часом агресія Росії знаходить нові форми. Ситуація в Азовському морі залишатиметься напруженою”, – йдеться в документі.

Крім того, активізація торговельних воєн найбільших економік світу може спричинити сповільнення зростання світової торгівлі з відповідними проблемами для глобальної економіки. “Негативним ефектом таких протистоянь може бути надлишок пропозиції сировинних товарів в окремих регіонах світу з відповідним тиском на ціни в бік зниження. У такому випадку, а також у разі погіршення доступу до окремих ринків збуту, валютні надходження від експорту можуть скорочуватися. Це може позначитися на динаміці обмінного курсу гривні і, відповідно, інфляції”, – вважають експерти НБУ.

Ризиком також є ​​ослаблення інтересу інвесторів до країн, що розвиваються, і відтік капіталу з цих країн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua