Турецькій лірі напророчили обвал в разі зниження облікової ставки


Турецькій лірі напророчили обвал в разі зниження облікової ставки

Положення найгіршої за динамікою валюти світу може стати ще гірше, якщо центробанк Туреччини знизить ставки.

Про це пише Bloomberg.

На фоні нового витка напруженості у відносинах з США тиск на ліру знову посилився, що загрожує перерости в інфляційний тиск на економіку, яка ще не оговталася від різкого зростання цін після серпневого обвалу валюти.

Майже всі економісти, опитані агентством, зазначають, що в цих умовах центробанку на засіданні по ставці 16 січня не слід пом’якшувати грошово-кредитну політику, а Тім Еш з BlueBay Asset Management LLC сказав, що зниження ставки буде рівносильно “самогубству”, оскільки може відправити ліру в піке.

Однак якщо в минулому місяці аналітики одностайно очікували збереження ставок без змін, наразі 2 з 21 опитаного економіста прогнозують зниження вартості запозичень.

Рецесія в поєднанні з уповільненням інфляції і частковим відновленням ліри можуть підштовхнути регулятора до зниження базової ставки до 23,5 відсотка з 24 відсотків, зазначає Джейсон Туві з Capital Economics.

“Політичний тиск” напередодні місцевих виборів в березні є ще одним фактором, який може змусити центробанк приступити до циклу пом’якшення політики, незважаючи на ризики для курсу валюти, написав Туві.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua