0 800 307 555
0 800 307 555

Автогігантів звинуватили в маніпуляціях з витратою пального


Автогігантів звинуватили в маніпуляціях з витратою пального

Той, хто купує новий автомобіль, як правило, керується в своєму виборі в тому числі і показниками витрати ним пального. Однак в реальних умовах авто “з’їдають” в середньому на 39% більше пального, ніж вказують виробники.

Такими є результати дослідження Міжнародної ради з екологічно чистого транспорту (ICCT).

Читайте також: В Україні дозволили імпортувати нові авто без ESP – експерт

За його даними, для середньостатистичного водія це означає збільшення витрат в середньому на 400 євро на рік. У дослідженні, дані якого стосуються 2017 року, було охоплено 1,3 мільйона автомобілів у восьми європейських країнах. У порівнянні з попереднім роком різниця між заявленими та реальними показниками споживання пального зменшилася вперше з 2012 року, коли проводилися дослідження, – на 1%.

“До цього відмінність від року до року зростала”, – зазначив дослідник ICCT Уве Тітге (Uwe Tietge), слова якого наводить інформагентство AFP.

Між різними автовиробниками є значні відмінності, йдеться в дослідженні. Так, автомобілі виробництва Audi, BMW, Daimler і Volvo демонструють в середньому найбільші відмінності між реальними і заявленими показниками витрати пального.

Найменше ці дані відрізняються в автомобілях таких концернів, як Honda і Mazda. Які лазівки використовують автоконцерни, щоб досягти бажаних низьких показників споживання пального: автовиробники вдаються до обману.

“Шини дуже сильно накачують, протектор зіскрібають, гуму роблять твердішою, нагріваючи в печі. Кондиціонер налаштовують, радіо вимикають”, – зазначає експерт організації Петер Мок (Peter Mock).

Він також вказує на те, що до 2021 року автовиробники будуть зобов’язані протоколювати реальне споживання автомобілями пального і, відповідно, реальні викиди СО2 в атмосферу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
В Контексті Finance.ua