Європейський регулятор може визнати криптовалюту фінансовим інструментом


Європейський регулятор може визнати криптовалюту фінансовим інструментом

Деякі криптовалюти можуть бути кваліфіковані як фінансові інструменти відповідно до директиви Євросоюзу “Про ринки фінансових інструментів” (MiFID).

Про це заявили представники Європейського управління з цінних паперів і ринків (ESMA), передає Сегодня.

За словами експертів, до цієї категорії увійдуть активи, пов’язані з можливістю отримання прибутку, наприклад, в ході первинних пропозицій монет (ICO). До них буде застосовуватися повний набір правил, що діють в ЄС.

“Інші активи, що не є фінансовими інструментами, повинні підпадати під дію законів про протидію відмиванню грошей”, – пояснили в ESMA.

Втім, додав регулятор, питання класифікації “залишається відкритим і передбачає перегляд певних вимог”, відповідно, його обговорення має відбуватися на загальноєвропейському рівні.

Для захисту інвесторів фахівці ESMA пропонують зобов’язати компанії розкривати ризики всіх без винятку криптовалютних продуктів.

“При належному регулюванні ICO може стати дієвим інструментом”, – вважають в ESMA.

У свою чергу Європейське банківське управління (EBA) закликало Європейську комісію вивчити необхідність створення єдиних криптоправил в регіоні.

“Попередження EBA про високоризикову природу віртуальних валют залишаються в силі”, – нагадав виконавчий директор EBA Адам Фаркас.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua