У Польщі підняли мінімальну заробітну платню


У Польщі підняли мінімальну заробітну платню

Мінімальна зарплата в Польщі для всіх працівників підвищиться на 7,1% – до 2250 злотих (16 550 грн). Працівник на низькокваліфікованій посаді отримає “на руки” близько 12 020 грн.

Крім мінімальних місячних окладів, польський уряд переглянув і погодинні ставки: з 1 січня 2019 року мінімальна валова ставка складе 100 грн за годину. Чистими грошима працівники отримуватимуть близько 73-74 грн.

Читайте також: В Мінсоцполітики уточнили кількість українських заробітчан за кордоном

Законодавчо встановлена мінімальна зарплата, як помісячна, так і погодинна, не поширюється на цивільно-правові договори. Наприклад, на договори з комісійної оплати праці.

Працівники, які отримують винагороду на рівні мінімальної зарплати, працюють повний робочий день. Однак у випадку неповної зайнятості (неповний робочий день, 1/4 часу) мінімальна заробітна плата буде вираховуватися пропорційно відпрацьованому часу.

Підвищення мінімальної зарплати торкнеться також і розрахунку розміру вихідної допомоги в разі звільнення працівника. З 2019 року роботодавець зобов’язаний буде видавати допомогу не більше 15 мінімальних валових зарплат, тобто 248,3 тис. грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua