Банки зможуть ідентифікувати громадян за системою BankID — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банки зможуть ідентифікувати громадян за системою BankID

Казна та Політика
1000
Національний банк дозволив третім особам здійснювати ідентифікацію та верифікацію фізичних осіб при відкритті рахунків у банку.
У НБУ повідомили, що це дозволить оптимізувати систему ідентифікації і верифікації фізосіб, а також підвищить фінансову інклюзію і доступність фінансових послуг.
Відповідні ініціативи закріплені постановою правління НБУ “Про затвердження змін до інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах” №159 від 28 грудня і набирають чинності з 29 грудня 2018 року.
Відтепер банки, при відкритті рахунку, зможуть використовувати ідентифікаційні дані фізосіб, отримані від іншого банку через систему BankID НБУ. При цьому між банком, який відкриває рахунок, і банком, який є абонентом-ідентифікатором, повинен бути укладений відповідний договір доручення.
Банки також зможуть доручати юридичним особам-резидентам, фізичним особам-підприємцям (резидентам) і фізичним особам-резидентам (агентам) на договірній основі здійснювати ідентифікацію та верифікацію фізосіб.
Порядок ідентифікації визначається нормативно-правовими актами центробанку з питань фінансового моніторингу та функціонування системи BankID НБУ.
Крім цього, НБУ надав банкам можливість переказувати кошти в національній валюті з поточного рахунку фізичної особи-резидента на поточний рахунок фізичної особи-нерезидента у разі продажу фізичною особою-нерезидентом власного майна на території України фізичній особі-резиденту, якщо це майно не є об’єктом інвестиційної діяльності в Україні.
Регулятор також скасував норму щодо надання фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, в банк при відкритті рахунку копії документа, що підтверджує взяття цієї особи на облік в органі Пенсійного фонду.
Водночас НБУ встановив вимогу надавати в банк іноземними представництвами, які використовують найману працю і відповідно до законодавства України є платниками єдиного внеску, копії документа, що підтверджує взяття на облік такого представництва у відповідному контролюючому органі.
За матеріалами:
Фінансовий клуб
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас