0 800 307 555
0 800 307 555

Банки зможуть ідентифікувати громадян за системою BankID


Банки зможуть ідентифікувати громадян за системою BankID

Національний банк дозволив третім особам здійснювати ідентифікацію та верифікацію фізичних осіб при відкритті рахунків у банку.

У НБУ повідомили, що це дозволить оптимізувати систему ідентифікації і верифікації фізосіб, а також підвищить фінансову інклюзію і доступність фінансових послуг.

Відповідні ініціативи закріплені постановою правління НБУ “Про затвердження змін до інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах” №159 від 28 грудня і набирають чинності з 29 грудня 2018 року.

Відтепер банки, при відкритті рахунку, зможуть використовувати ідентифікаційні дані фізосіб, отримані від іншого банку через систему BankID НБУ. При цьому між банком, який відкриває рахунок, і банком, який є абонентом-ідентифікатором, повинен бути укладений відповідний договір доручення.

Банки також зможуть доручати юридичним особам-резидентам, фізичним особам-підприємцям (резидентам) і фізичним особам-резидентам (агентам) на договірній основі здійснювати ідентифікацію та верифікацію фізосіб.

Порядок ідентифікації визначається нормативно-правовими актами центробанку з питань фінансового моніторингу та функціонування системи BankID НБУ.

Крім цього, НБУ надав банкам можливість переказувати кошти в національній валюті з поточного рахунку фізичної особи-резидента на поточний рахунок фізичної особи-нерезидента у разі продажу фізичною особою-нерезидентом власного майна на території України фізичній особі-резиденту, якщо це майно не є об’єктом інвестиційної діяльності в Україні.

Регулятор також скасував норму щодо надання фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, в банк при відкритті рахунку копії документа, що підтверджує взяття цієї особи на облік в органі Пенсійного фонду.

Водночас НБУ встановив вимогу надавати в банк іноземними представництвами, які використовують найману працю і відповідно до законодавства України є платниками єдиного внеску, копії документа, що підтверджує взяття на облік такого представництва у відповідному контролюючому органі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua