0 800 307 555
0 800 307 555

Споживчі настрої українців у листопаді покращилися після істотного погіршення в жовтні - дослідження


Споживчі настрої українців у листопаді покращилися після істотного погіршення в жовтні - дослідження

Споживчі настрої українців у листопаді 2018 року після суттєвого погіршення в попередньому місяці покращилися на 2,9 пункту – до 59,8 п. за 200-бальною шкалою, при цьому майже всі складові відповідного індексу показали позитивну динаміку, свідчать дані щомісячного дослідження компанії GfK Ukraine.

Водночас цей показник на 3,4 пункту нижчий порівняно з листопадом 2017 року, зазначається у дослідженні.

“Продовжилася тенденція до зниження рівня девальваційних очікувань. Суттєво покращилися очікування майбутніх змін особистого доходу щодо жовтня. Водночас індекс споживчих настроїв в жовтні-листопаді залишається нижче від середнього рівня за третій квартал, що свідчить про уповільнення зростання споживання”, – коментують аналітики компанії.

Найбільше зріс Індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчих п’яти років – на 4,9 п., до 69,3 п.

Зростання також стосувалося індексу очікуваних змін матеріального стану, який зріс у листопаді на 3,5 пункту – до 58,6 п. Також на 3,5 п. зріс минулого місяця індекс економічних очікувань, досягнувши 61 п.

Настрої споживачів щодо стабільності національної валюти також дещо покращилися в листопаді – показник очікувань курсових змін у найближчі три місяці скоротився на 2,6 п. – до 159,6 п., зазначається в матеріалах дослідження.

Слідом за ним також на 2,6 п. зріс індекс доцільності великих покупок, що встановився на показнику 67,9 п., відзначають в GfK Ukraine.

Українці в листопаді також проявили оптимізм щодо розвитку економіки протягом найближчого року – цей показник зріс на 2,2 п. і досяг 55,1 п.

В цілому індекс поточного матеріального становища збільшився на 2 п. – до 58 п., свідчать дані дослідження.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua