0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Міненерговугілля розробило нові норми споживання газу для домогосподарств без лічильників


Міненерговугілля розробило нові норми споживання газу для домогосподарств без лічильників

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України у зв’язку зі скасуванням в судовому порядку постанови Кабінету міністрів про норми споживання газу для побутових споживачів без лічильників (№203 від 23 березня 2016 року), а також з метою встановлення економічно обґрунтованих норм розробило і оприлюднило для громадського обговорення новий документ.

Так, згідно з проектом постанови уряду, пропонується встановити норму споживання газу на одну особу для домогосподарств з газовою плитою і централізованим гарячим водопостачанням (ЦГВ) на рівні 5,8 куб. м на період з квітня по вересень, і на рівні 8,8 куб. м на період з жовтня по березень.

Читайте також: Україна в листопаді закупила європейський газ за рекордною ціною

Норма споживання для домогосподарств з газовою плитою і за відсутності ЦГВ і газового водонагрівача в разі прийняття проекту постанови складе 8,3 куб. м на квітень-вересень і 13,7 куб. м на жовтень-березень. У свою чергу споживання газу на одну особу для домогосподарств з газовою плитою і водонагрівачем пропонується закріпити на рівні 20 куб. м на період з квітня по вересень, 25 куб. м – на жовтень березень.

На випадок відсутності централізованого гарячого водопостачання норму споживання на одну людину для першої категорії домогосподарств пропонується закріпити на рівні 8,3 куб. м (квітень-вересень) і 13,7 куб. м (жовтень-березень).

Згідно з пояснювальною запискою, наразі індивідуальними лічильниками споживання газу не оснащені 24,9% домогосподарств. Їх відсутність і “необґрунтований рівень норм” (встановлених постановою №203) споживання не є мотивуючим фактором для реальної економії ресурсів, що в свою чергу призводить до збитків всіх суб’єктів господарювання, включаючи НАК “Нафтогаз України”, в розмірі 2,681 млрд грн на рік (383 млн куб. м природного газу). Крім того, відсутність лічильників не дозволяє реалізувати плану щодо 100% комерційного обліку природного газу, що використовується в домогосподарствах.

З посиланням на дані Асоціації газового ринку України в документі також відзначається значне розходження між середньою нормою споживання газу на одну особу на місяць за показниками загальнобудинкових лічильників газу і нормою, встановленою постановою №203.

Як зазначила прес-служба Міненерговугілля, проект вже поданий на розгляд Кабміну.

Довідка finance.ua:

  • 27 листопада суд скасував дію встановлених постановою Кабміну №203 норм споживання природного газу для побутових споживачів без лічильників.
  • Скасованою постановою норми були встановлені на рівні 3,3 куб. м, 5,4 куб. м і 10,5 куб. м відповідно.
  • Наразі набрала чинності попередня постанова, згідно з якою норми встановлені на рівні 9,8 куб. м, 18,3 куб. м і 23,6 куб. м на одну людину на місяць.
  • Відповідно до різниці норм, клієнти облгаззбутів почали отримувати платіжки з урахуванням накопиченої за 30 місяців заборгованості. У свою чергу “Регіональна газова компанія” (РГК) заявила, що сума боргу, зазначена в платіжках, наведена в рахунках інформативно і не підлягає сплаті.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування