0 800 307 555
0 800 307 555

Міненерговугілля розробило нові норми споживання газу для домогосподарств без лічильників


Міненерговугілля розробило нові норми споживання газу для домогосподарств без лічильників

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України у зв’язку зі скасуванням в судовому порядку постанови Кабінету міністрів про норми споживання газу для побутових споживачів без лічильників (№203 від 23 березня 2016 року), а також з метою встановлення економічно обґрунтованих норм розробило і оприлюднило для громадського обговорення новий документ.

Так, згідно з проектом постанови уряду, пропонується встановити норму споживання газу на одну особу для домогосподарств з газовою плитою і централізованим гарячим водопостачанням (ЦГВ) на рівні 5,8 куб. м на період з квітня по вересень, і на рівні 8,8 куб. м на період з жовтня по березень.

Читайте також: Україна в листопаді закупила європейський газ за рекордною ціною

Норма споживання для домогосподарств з газовою плитою і за відсутності ЦГВ і газового водонагрівача в разі прийняття проекту постанови складе 8,3 куб. м на квітень-вересень і 13,7 куб. м на жовтень-березень. У свою чергу споживання газу на одну особу для домогосподарств з газовою плитою і водонагрівачем пропонується закріпити на рівні 20 куб. м на період з квітня по вересень, 25 куб. м – на жовтень березень.

На випадок відсутності централізованого гарячого водопостачання норму споживання на одну людину для першої категорії домогосподарств пропонується закріпити на рівні 8,3 куб. м (квітень-вересень) і 13,7 куб. м (жовтень-березень).

Згідно з пояснювальною запискою, наразі індивідуальними лічильниками споживання газу не оснащені 24,9% домогосподарств. Їх відсутність і “необґрунтований рівень норм” (встановлених постановою №203) споживання не є мотивуючим фактором для реальної економії ресурсів, що в свою чергу призводить до збитків всіх суб’єктів господарювання, включаючи НАК “Нафтогаз України”, в розмірі 2,681 млрд грн на рік (383 млн куб. м природного газу). Крім того, відсутність лічильників не дозволяє реалізувати плану щодо 100% комерційного обліку природного газу, що використовується в домогосподарствах.

З посиланням на дані Асоціації газового ринку України в документі також відзначається значне розходження між середньою нормою споживання газу на одну особу на місяць за показниками загальнобудинкових лічильників газу і нормою, встановленою постановою №203.

Як зазначила прес-служба Міненерговугілля, проект вже поданий на розгляд Кабміну.

Довідка finance.ua:

  • 27 листопада суд скасував дію встановлених постановою Кабміну №203 норм споживання природного газу для побутових споживачів без лічильників.
  • Скасованою постановою норми були встановлені на рівні 3,3 куб. м, 5,4 куб. м і 10,5 куб. м відповідно.
  • Наразі набрала чинності попередня постанова, згідно з якою норми встановлені на рівні 9,8 куб. м, 18,3 куб. м і 23,6 куб. м на одну людину на місяць.
  • Відповідно до різниці норм, клієнти облгаззбутів почали отримувати платіжки з урахуванням накопиченої за 30 місяців заборгованості. У свою чергу “Регіональна газова компанія” (РГК) заявила, що сума боргу, зазначена в платіжках, наведена в рахунках інформативно і не підлягає сплаті.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua