0 800 307 555
0 800 307 555

Україну "заливає" нелегальним пальним


Україну "заливає" нелегальним пальним

На території України працює близько 1,5 тис. нелегальних АЗС, які за рік заливають у баки водіїв 1,2 млн тонн “сірого” пального.

У 2019 році обсяг тіньового пального в країні може досягти 1,5 млн тонн.

Читайте також: Українці почали за безцінь продавати «єврономери»

Таким чином, в залежності від виду пального і регіону, “повз касу” проходить до 30-50% всього ринку країни.

За прогнозами учасників “білого” сектору, втрати держбюджету наступного року від тіньового виробництва складуть 10 млрд грн.

Сукупний дохід нелегальних заправок, за оцінками експертів, за рік становить близько $80 млн.

Як розповіла президент нафтогазової асоціації України Неля Привалова, на нелегальних заправках неодноразово фіксувалися випадки пожеж, розливу нафтопродуктів і скрапленого газу. Часто такі заправки не мають практично жодних дозвільних документів.

Як зауважив перший заступник голови ДФС Сергій Білан, у відомстві вже розробили план заходів з протидії тіньовому паливному ринку, який передбачає створення робочих груп з відпрацювання об’єктів торгівлі пальним, проведення фактичних перевірок АЗС з метою виявлення порушень податкового законодавства, встановлення місцезнаходження нелегальних автозаправних пунктів.

До речі, якщо ви часто за кермом, економте свій час і гроші – обирайте і замовляйте для себе спеціальну картку для водіїв прямо на finance.ua. Картки для водіїв дозволяють отримувати кешбек і додаткові знижки на АЗС.

Обрати собі картку 🚘

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua