0 800 307 555
0 800 307 555

Новий порядок реєстрації збільшить базу абонентів мобільних номерів - Нацкомісія


Новий порядок реєстрації збільшить базу абонентів мобільних номерів - Нацкомісія

Новий Порядок реєстрації абонентів дозволить збільшити базу зареєстрованих абонентів мобільних номерів.

Так прокоментували в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, набрання чинності нового порядку реєстрації абонентів, який був затверджений рішенням від 28 листопада 2017 року №607.

“Прийняття нової редакції Порядку зумовлене необхідністю спрощення реєстрації у операторів тих абонентів, які ще досі не зареєстровані, оскільки їх велика чисельність створює ґрунт для використання сім-карт для здійснення неправомірних дій, в тому числі, шахрайства, пов’язаного з використанням абонентських номерів. Ці фактори негативно позначаються на фінансовому стані абонентів і не сприяють репутації оператора, провайдера телекомунікацій”, – йдеться в повідомленні.

Від введення Порядку в НКРЗІ очікують зростання бази зареєстрованих абонентів завдяки впровадженню дистанційної реєстрації: відтепер подати електронну заяву можна із застосуванням новітніх засобів електронної ідентифікації особи – електронного цифрового підпису, BankID тощо.

Читайте також: Кількість банків у проекті BankID подвоїлася

Даним Порядком також врегульовано можливість реєстрації абонентів, які не є громадянами України, підкреслили в Комісії.

При цьому, додали в НКРЗІ, оператори телекомунікацій вже проінформували про свою готовність виконувати встановлені цим Порядком вимоги.

“Оператори телекомунікацій, які під час надання телекомунікаційних послуг переважно укладають договори зі споживачами не в письмовій формі, інформували НКРЗІ про свою готовність до виконання встановлених цим Порядком вимог. З метою підготовки необхідних змін до програмно-технічного забезпечення операторів, провайдерів телекомунікацій рішенням НКРЗІ при прийнятті нової редакції Порядку було встановлено 9-місячний перехідний період до набрання ним чинності”, – йдеться в повідомленні.

У НКРЗІ також нагадали, що рішення Нацкомісії обов’язкові для виконання, зокрема, учасниками ринку.

“Вважаємо за доцільне нагадати, що, згідно із Законом України «Про телекомунікації» та Положенням про НКРЗІ, Комісія видає нормативні акти з питань, що належать до її компетенції, та контролює їх виконання. Рішення НКРЗІ, прийняті в межах її повноважень, є обов’язковими для виконання, зокрема, учасниками ринку телекомунікаційних послуг, їх об’єднаннями. За невиконання, у тому числі цього Порядку, законодавством встановлена ​​відповідальність”, – йдеться в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:НКРЗІ
Опитування
В Контексті Finance.ua