0 800 307 555
0 800 307 555

Звідки українці замовляють найбільше товарів


Звідки українці замовляють найбільше товарів

Основною країною, з якої надходять до України посилки, є Китай та регіон Південно-Східної Азії. Через більшу вартість товарів на американських та європейських сайтах вони не так популярні серед українців. Хоча нині спостерігається поступове зростання кількості замовлень із США та Європи на 10-15%.

Про це розповіли в Укрпошті.

Найбільш популярними є китайські онлайн-магазини AliExpress, Joom, JD, Gearbest, Wish. Серед європейських користуються попитом Asos, Next. “Чорна п’ятниця” в Китаї 11 листопада побила рекорди і зібрала більше 1 млрд посилок за добу.

“Офіційно AliВaba Group не коментує кількість посилок. Можна лише зауважити, що в Україну цього року в порівнянні з минулим замовляли на 40% більше товарів. Під час масових розпродажів надходить в 12 разів більше посилок, ніж у звичайний день”, – кажуть в держпідприємстві.

Укрпошта торік перевезла майже 7 млн кг міжнародних відправлень. Із них експортно-імпортних операцій – 5,9 млн кг посилок та 1 млн кг транзитних посилок. Основними експортними країнами, до яких Укрпошта здійснювала доставку, стали США, Ізраїль, Канада, Велика Британія. Найбільшими імпортерами в свою чергу були Китай, Нідерланди (як транзитний хаб), Ізраїль та США.

З 1 липня 2019 року посилки українців вартістю понад 100 євро будуть обкладатися податком і митом. Але зате скасована норма про “три посилки”, яку в Укрпошті активно критикували.

Читайте також: Порошенко підписав закон, який скасував норму про три посилки

“Ми виступаємо за вільний ринок імпорту/експорту і вважаємо, що в нормі про зміну митного ліміту потрібно врахувати всі витрати держави, операторів доставки, громадян, фіскальної служби. А також взяти до уваги можливу кількість сплати податків. Бо досвід інших країн світу показує негативну динаміку, коли такі рішення приймаються без прорахунку реального бізнес-кейсу. Такі зміни матимуть вплив на ринок. Але найбільше вони торкнуться операторів доставки, які надають свій сервіс для преміум-товарів. В Укрпошті кількість посилок, які перевищуватимуть ліміт у 100 євро, мінімальна”, – зазначили в компанії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua