Україна може підписати "Відкрите небо" з ЄС наступного дня після Brexit - Омелян


Україна може підписати "Відкрите небо" з ЄС наступного дня після Brexit - Омелян

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян розраховує на підписання Угоди про “Відкрите небо” з Європейським Союзом наступного дня після Brexit.

“Я вдячний за активну позицію Франції щодо загального авіаційного простору. Тому що фактично стримуючим елементом зараз є відсутність єдиного авіаційного простору між Україною та ЄС. Я дуже сподіваюся, що наступного дня після BREXIT ми зможемо підписати цю угоду”, – підкреслив В. Омелян.

У свою чергу Є. Борн запевнила Україну у підтримці з боку Франції в питанні підписання договору про “Відкрите небо” з ЄС.

На початку зустрічі сторони також відзначили позитивну динаміку українсько-французького співробітництва у сфері транспортної інфраструктури: зокрема, в результаті успішної роботи змішаної українсько-французької комісії з питань автомобільного транспорту Україна отримала 3 тис. додаткових універсальних дозволів Євро-5 на 2018 рік (+46%). З 2019 року країни ввели систему багаторазових універсальних дозволів категорії Євро-5 і встановили контингент дозволів на 2019 і 2020 роки із збільшенням їх кількості майже в два рази.

Як повідомлялося, раніше Мінінфраструктури заявляло про можливість підписання угоди про “Відкрите небо” з ЄС навесні 2019 року.

Приєднання України до єдиного авіаційного простору з ЄС є важливим кроком для розвитку авіаційної галузі країни. Лібералізація повітряного простору, перш за все, дозволить залучити в Україну нові авіакомпанії, а потім підсилити конкуренцію на ринку, що зробить авіаційні перевезення значно доступнішими.

Відповідно до Угоди про асоціацію Україна-ЄС, цивільна авіація регулюється окремою угодою – “Відкрите небо”, яка була ініційована в 2013 році, але ще не підписана. Підписання Угоди двічі відкладалося з ініціативи сторони ЄС. Головною причиною затримки є відсутність консенсусу між Іспанією і Великобританією щодо формулювання про територіальне застосування угоди в частині Гібралтару.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua