Послуга перенесення мобільних номерів: озвучено дату запуску


Послуга перенесення мобільних номерів: озвучено дату запуску

Послуга перенесення абонентських номерів мобільних операторів запрацює, як і визначено законодавством, з 1 травня 2019 року.

Про це заявив виконавчий директор ДП “Український державний центр радіочастот” Вадим Гулько.

“Всі оператори проявляють велику активність в підключенні до цієї послуги. Якщо говорити про нашу ділянку роботи – це про центральну базу даних, то на сьогодні все обладнання закуплено, програмне забезпечення теж закуплено. Зараз йде підлаштовування програмного забезпечення під Україну і наші вимоги”, – зазначив Гулько.

Крім того, зазначили в УДЦР, до впровадження послуги належить пройти ще один важливий етап – створення системи захисту і переведення всіх персональних даних у коди.

До 1 лютого всі мобільні оператори зобов’язані створити локальні бази даних і підключити їх до загальної, яку буде вести УДЦР. Однак, як уточнюють в УДЦР, наповнення самої бази даних залежатиме від популярності послуги в Україні.

Старту послуги також передуватиме тримісячне тестування.

Як відзначають в УДЦР, популярність самої послуги передбачити важко, оскільки у світі є країни, де послугою перенесення абонентських номерів скористалося менш ніж 1% населення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування