0 800 307 555
0 800 307 555

Нафтові гіганти BP і Shell запустили блокчейн-платформу


Нафтові гіганти BP і Shell запустили блокчейн-платформу

Консорціум, до якого увійшли компанії BP і Shell, а також кілька великих глобальних банків, оголосив про офіційний запуск блокчейн-платформи Vakt. Її метою називається оптимізація процесів при торгівлі сировинними товарами, включаючи перенесення паперової документації на смарт-контракти, пише Сегодня.

До консорціуму також увійшли банківські групи ABN Amro, ING Societe Generale, торгова компанія Gunvor Group, норвезька нафтогазова компанія Equinor, енергетичні торгові компанії Mercuria Energy Group і Koch Supply and Trading.

В описі платформи йдеться, що Vakt оцифровує те, що раніше було паперовою тяганиною в кожній угоді між сторонами.

Відзначимо, що Vakt пов’язана з платформою komgo, запуск якої був анонсований у вересні. Komgo буде забезпечувати фінансування, включаючи цифрові акредитиви, в той час як Vakt виступає в ролі оператора з логістики.

На початковому етапі користувачами платформи будуть Equinor, Mercuria і Koch, а торгівля буде обмежена контрактами на сиру нафту BFOET (північноморська нафтова суміш). У подальших планах розширити діяльність на всі сировинні товари, що фізично торгуються, а також відкрити на початку 2019 року доступ до платформи іншим компаніям.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua