SpaceX дозволили запустити 12 тисяч супутників глобального Інтернету


SpaceX дозволили запустити 12 тисяч супутників глобального Інтернету

Федеральна комісія зв’язку США видала американській компанії SpaceX дозвіл вивести на орбіту і почати експлуатацію 7518 супутників зв’язку, які будуть використовуватися для забезпечення глобального інтернет-покриття.

Про це пише Aviation Week.

У березні минулого року SpaceX отримала дозвіл розмістити на земній орбіті 4409 супутників зв’язку. Таким чином, компанія тепер може запустити 11927 космічних апаратів, які стануть частиною мережі Starlink.

Документ, виданий комісією зв’язку, дозволяє SpaceX розмістити нову партію супутників на орбіті заввишки 340 кілометрів, на 68 кілометрів нижче орбіти Міжнародної космічної станції.

Нові апарати повинні будуть працювати у V-діапазоні частот (40-75 гігагерц). Це мало використовуваний діапазон. Супутникам, на запуск яких SpaceX отримала дозвіл в березні минулого року, можна буде вести мовлення в Ku- і Ka-діапазонах частот (від 12 до 18 гігагерц і від 26,5 до 40 гігагерц відповідно). Ці апарати планувалося розмістити в 83 орбітальних площинах на висотах від 1110 до 1325 кілометрів.

У лютому поточного року SpaceX запустила перші два свої інтернет-супутники Microsat-2a і Microsat-2b. На них проходить випробування обладнання, яке дозволить створити супутникову мережу для глобального інтернет-покриття.

Супутники обмінюватимуться даними як між собою, так і з терміналами на Землі. З цих терміналів вже інтернет буде роздаватися операторами кінцевим користувачам.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування