0 800 307 555
0 800 307 555

У ProZorro запрацював автоматичний пошук підозрілих тендерів


У ProZorro запрацював автоматичний пошук підозрілих тендерів

У системі електронних закупівель ProZorro стартувала система, яка автоматично виявлятиме підозрілі тендери та відправлятиме їх на моніторинг Держаудитслужби.

Раніше Держаудитслужба могла реагувати лише на порушення торгів, коли тендерні угоди вже були підписані та гроші переказані. Утім, нещодавно внаслідок ухвалення законопроекту 4738-д повноваження державної моніторингової служби збільшилися.

Читайте також: Оператори ProZorro заробили понад 470 млн гривень у 2017 році, – Рахункова палата

Відтак у системі ProZorro з’явився електронний кабінет Держаудитслужба, куди щодня находитиме список підозрілих закупівель. Сумнівні тендери визначатимуться системою автоматично за 35 ризик-індикаторами.

Серед таких ризиків — порушення процедури проведення торгів, відсутність повноважень суб’єкта торгів, відсутність цифрових підписів, перевищення строків розгляду, відсутність укладеного договору або укладення із порушенням вимог законодавства. Окрім цього, система реагуватиме на відсутність завантажених тендерних документів, опису предмету закупівлі або велику кількість лотів у тендері.

Держаудитслужба також реагуватиме, крім сигналів системи, і на звернення від громадських організацій, органів влади або ж інформацію у ЗМІ щодо ймовірних підозрілих торгів.

«Ризик-індикатори поділяються на дві групи. Перша — процедурна. Тобто, є чітке порушення законодавства у подачі, формах. А є індикатори вірогідні. Наприклад, дискваліфікували усіх учасників, які пропонували найнижчі ціни. Це може свідчити про зловживання. Ще більш підозріло, коли спрацьовує кілька індикаторів одночасно», — зазначив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Він також розповів, що перелік із 35 індикаторів не є виключним. У процесі роботи список ризикованих позначок зростатиме.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua