TruCam в дії: експерт порадив водіям платити за рахунками


TruCam в дії: експерт порадив водіям платити за рахунками

З 16 жовтня за порушення швидкісного режиму поліція почала карати водіїв гривнею. Так, за перевищення швидкості на 20 кілометрів на годину автомобіліст заплатить 255 гривень, а на 50 км/год – 510 грн. Порушення патрульні фіксуватимуть за допомогою приладів вимірювання швидкості TruCam.

Читайте також Відсьогодні патрульні з радарами штрафуватимуть водіїв

На думку правозахисника, фахівця з питань законодавчого забезпечення безпеки дорожнього руху Володимира Караваєва, такі нововведення зроблять більш дисциплінованими деяких водіїв і змусять їх уважніше ставитись до дотримання швидкісного режиму.

“Сам факт вимірювання швидкості зробить більш розсудливими деяких водіїв, що, будемо сподіватися, позитивно позначиться на ситуації на українських дорогах”, – вважає Караваєв.

У точності самих приладів TruCam і достовірності даних, які вони фіксуватимуть, експерт не сумнівається. Але ось підхід до фіксації правопорушень в умовах завантаженості деяких дорожніх ділянок викликає у правозахисника питання.

“TruCam – це лазерний вимірювач швидкості, він дуже точно це все вимірює. З точки зору точності і техніки проблем не буде. А ось з точки зору самого процесу вимірювання можуть бути складності. Наприклад, коли йде чотири смуги в одному напрямку, і по лівій смузі буде рухатися автомобіль з перевищенням швидкості, зупиняти його буде дуже і дуже проблематично. Якщо поліцейський буде вибігати на дорогу і всіх підряд зупиняти, він створить аварійну ситуацію, що не дуже добре. Я бачу один варіант – вибирати такі місця, де можна розділяти потоки і адекватно їх зупиняти”, – доповнює експерт.

Правозахисник радить водіям серйозно поставитися до цього нововведення і в разі можливого правопорушення відразу ж оплачувати штраф.

Якщо ви часто за кермом, економте свій час і гроші – вибирайте і замовляйте для себе спеціальну картку для водіїв прямо на Finance.ua.

Вибрати картку для водіїв 🚗

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua