0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

НБУ вирішив ретельніше перевіряти банки


НБУ вирішив ретельніше перевіряти банки

Національний банк України (НБУ) продовжує вводити ризик-орієнтований підхід до проведення інспекційних перевірок банків.

Про це йдеться в повідомленні НБУ.

Частиною такого підходу є оновлення рейтингової системи CAMELS, зокрема доповнення рейтингових оцінок компонентом Операційний ризик і актуалізація критеріїв оцінок.

З моменту затвердження оновленої оцінки Національним банком вже проведені перевірки 50 банків.

CAMELS дає банкам і регулятору бачення комплексної оцінки, в ході якої підлягають аналізу всі напрямки діяльності і істотні ризики банку, а особлива увага приділяється корпоративного управління і системам управління ризиками і внутрішнього контролю.

Результати інспектування за рейтинговою системою CAMELSO Національний банк інтегрує в оцінку SREP.

“Відбулися зміни і у наших з банками комунікаціях, стало більше відкритості та аргументованості з обох сторін. Так, наприклад, запроваджується практика обговорення з банками результатів інспекційних перевірок перед винесенням їх на розгляд Комітету з питань нагляду НБУ, та у разі необхідності банки мають можливість висловити свою позицію на Комітеті з питань нагляду”, – зазначив директор департаменту виїзних перевірок банків НБУ Денис Новіков.

Також він повідомив, що в ході інспектування регулятор підтримує постійний діалог з керівництвом і співробітниками банку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування