0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ вирішив ретельніше перевіряти банки


НБУ вирішив ретельніше перевіряти банки

Національний банк України (НБУ) продовжує вводити ризик-орієнтований підхід до проведення інспекційних перевірок банків.

Про це йдеться в повідомленні НБУ.

Частиною такого підходу є оновлення рейтингової системи CAMELS, зокрема доповнення рейтингових оцінок компонентом Операційний ризик і актуалізація критеріїв оцінок.

З моменту затвердження оновленої оцінки Національним банком вже проведені перевірки 50 банків.

CAMELS дає банкам і регулятору бачення комплексної оцінки, в ході якої підлягають аналізу всі напрямки діяльності і істотні ризики банку, а особлива увага приділяється корпоративного управління і системам управління ризиками і внутрішнього контролю.

Результати інспектування за рейтинговою системою CAMELSO Національний банк інтегрує в оцінку SREP.

“Відбулися зміни і у наших з банками комунікаціях, стало більше відкритості та аргументованості з обох сторін. Так, наприклад, запроваджується практика обговорення з банками результатів інспекційних перевірок перед винесенням їх на розгляд Комітету з питань нагляду НБУ, та у разі необхідності банки мають можливість висловити свою позицію на Комітеті з питань нагляду”, – зазначив директор департаменту виїзних перевірок банків НБУ Денис Новіков.

Також він повідомив, що в ході інспектування регулятор підтримує постійний діалог з керівництвом і співробітниками банку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua