Китай здатний знищити Bitcoin - дослідження


Китай здатний знищити Bitcoin - дослідження

Група вчених з Прінстонського університету і Флоридського міжнародного університету Бен Кайзер, Мірейя Хурадо і Алекс Леджер опублікували дослідження під назвою “Загроза Китаю, що насувається: аналіз китайського впливу на біткойн”, пише Сьогодні.

У ньому йдеться, що уряд Китаю наразі має достатньо інструментів та ресурсів, щоб суттєво змінити або навіть знищити першу криптовалюту. Дослідники відзначають, що один з ключових чинників, завдяки яким в уряду з’явилася можливість помітно вплинути на першу криптовалюту — суттєва концентрація майнерів і обчислювальних потужностей на території КНР.

“Майнінг біткойна став вкрай централізованим завдяки розвитку спеціалізованих пристроїв. Як результат, майнери почали об’єднуватися у великі пули: консорціуми, що працюють спільно і розподіляють прибуток. Станом на червень 2018 року понад 80% майнінгових потужностей припадає на шість пулів, п’ять з яких управляються особами або організаціями, що перебувають у Китаї”, – йдеться в документі.

Також дослідники ззаначають, що якби така концентрація ресурсів відбувалася в країні з відкритою економікою, передбачуваним законодавством і прозорою політикою, це не викликало б серйозних побоювань. Однак уряд КНР відіграє значну роль в управлінні економікою в порівнянні із західними країнами і багато в чому мотивується ідеологією.

“Уряд КНР управляє доступом до інформації та інтернету для своїх громадян, володіючи потужними інструментами, здатними змусити підкорятися державному диктату”, — зазначають автори дослідження.

Також в документі перелічено чотири основні категорії методів, за допомогою яких влада КНР може потенційно впливати на біткойн:

  • саботаж конкуруючих майнерів
  • підрив консенсусу (дестабілізація)
  • деанонімізація
  • цензура.

“Мотиви для потенційних атак можуть бути як ідеологічними, так і фінансовими”, – підкреслюють дослідники.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua